ניתוחי השמנה - ניתוחים בריאטריים

ניתוחי השמנה – קיצור קיבה וניתוחים בריאטריים נוספים

השמנת יתר מסייעת להיווצרות מחלות ותופעות לוואי בלתי רצויות כגון סוכרת, יתר לחץ דם וכולסטרול.

ניתוח קיצור קיבה הוא אחת הדרכים להתמודדות עם השמנת יתר. מדובר בטיפול שמוצע אך ורק במקרים שבהם ההשמנה טומנת בחובה סיכון של ממש לבריאותו של המטופל.

ניתוחי קיבה קיימים והיעילות שלהם

במהלך הניתוח, יוצר הרופא המנתח מעין קיבה חדשה בצורת צינור המהווה המשך של הוושט. נפחה של הקיבה החדשה הוא כ-20% מנפח הקיבה המקורית. יתר הקיבה נכרתת ומוצאת את מחוץ לגוף. למעט הקיבה, ניתוח זה אינו מערב שינוי של שאר איברי מערכת העיכול.

ניתוחי קיבה וההשפעה שלהם על הבריאות

אם המטופל עושה ניסיונות לרזות אבל  איננו מצליח ואם ה-BMI שלו הוא 40 ומעלה ( או 35 ומעלה בנוכחות מחלות נלוות), ישנו סיכוי סביר שהרופאים יאפשרו לו לבצע את אחד מניתוחי הקיבה הקיימים במטרה לרזות. 

מדד מסת הגוף (BMI) – מה זה ומה זה אומר

מדד BMI הוא החישוב של משקל הגוף (בקילוגרם), חלקי הגובה (במטרים) בריבוע. על פי החישוב הזה, BMI של אדם השוקל 80 ק"ג וגובהו 1.70 מטרים, יהיה 27.682.

התוצאה הסבירה נעה בין 18.5 לבין 24.9. מעל 25 מדובר בעודף משקל. מי שיחס BMI שלו עולה על 30 הוא אדם המוגדר כהשמנת יתר. מי שהיחס שלו הוא מתחת ל18.5, נחשב רזה מדיי.

סוגים שונים של ניתוחים בריאטריים

ישנם מספר סוגים של ניתוחים בריאטריים. המטרה של כולם היא לסייע למטופל להפחית את צריכת המזון שלו. להלן מספר ניתוחי השמנה אפשריים:

 

קיצור קיבה באמצעות טבעת מתכווננת:

מדובר בהשתלה של טבעת מתכווננת מסיליקון.

הטבעת חובקת את הקיבה כאילו הייתה שקית ניילון ומשאירה רק חלק קטן של הקיבה פנוי לעיכול מזון. כיון שכך, מתפתחת אצל המטופל הרגשת שובע כבר אחרי שאכל כמות קטנה של מזון.

אפשר לכונן את הטבעת הזאת, להגדיל או להקטין את שטח הקיבה ואת כמות המזון שניתן להכניס לשם. הפחתת המשקל אחרי הניתוח היא שיטתית. ניתן להוריד בשיטה הזאת עד 50% מהמשקל.

ניתוח קיצור קיבה טבעת

קיצור קיבה באמצעות שרוול קיבה:

מדובר בניתוח שבו יוצרים שרוול קיבה, המפחית באופן משמעותי את יכולת קליטת המזון שלה. ניתוח כזה מביא לירידה של עד שבעים אחוזים מהמשקל העודף (לא מהמשקל הכללי!!!).

שני הניתוחים שנסקרו כאן הם רק חלק מטיפולים אפשריים לטיפול בהשמנת יתר חולנית. שני ניתוחים אפשריים נוספים הם מעקף קיבה ומעקף תריסריון. כל הניתוחים כאמור מחייבים גם שינויים בהרגלי צריכת המזון של המטופל.

אם יש לך רצון להפחית במשקל ומתקיימים אצלך התנאים המאפשרים ניתוח בריאטרי, הגעת למקום הנכון. המומחים שלנו יבחנו את המצב ויסייעו לך בבחירת הטיפול המתאים. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות צעד ראשון לקראת גוף רזה יותר ובריא יותר.

ניתוח קיצור קיבה שרוול

ניתוח מעקף קיבה:

המנתחים יוצרים בקיבה כיס המחובר למעי. נפחו של הכיס – 15 – 20 סמ"ק, הרבה פחות מהנפח הרגיל של קיבה אנושית. המזון הנכנס לגוף מגיע רק לכיס הזה.

משמעות העניין היא הרגשה כמעט מיידית של שובע. בקרב אנשים שעברו ניתוח מעקף קיבה יש ירידה של 80% ויותר במחלת הסוכרת ואיזון השונים בדך מוזר בדרך כלל לתקנו. גם לחץ הדם יורד פלאים, בעקבות ההצלחה של הניתוח.

ניתוח מעקף תריסריון:

בניגוד לשני הניתוחים שנזכרו לעיל, ניתוח מעקף תריסריון משנה את המסלול הטבעי שאותו עובר המזון הנכנס לגוף- גם בניתוח מעקף קיבה משנה את המסלול של אוכל.

הניתוח כולל ביצוע שרוול קיבה, יחד עם מעקף שמתחיל בקיבה ועוקף את רובו המכריע של המעי הדק. כך מתבצעת פעולה משולבת של הורדת כמות המזון הנכנסת לגוף, ובמקביל הורדת כמות השומנים הנספגת בו.

אם מצאת לנכון להתחיל תהליך של הורדת משקל, הגעת למקום הנכון. כדאי ליצור קשר כבר כעת והנציגים שלנו יסייעו לך לבחור את הטיפול המתאים לך להורדת המשקל – מה שישנה לך את החיים מהקצה אל הקצה.

ניתוח מעקף קיבה

התקשרו עכשיו

073-7593655

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

 Ⓒ Powered by

Call Now Button